SŁUPKI AUTOMATYCZNE I BLOKADY PARKINGOWE

ODBOJNICE STALOWE I BARIERY DROGOWE

Element wyposażenia obiektów przemysłowych i parkingów.

Więcej...

SŁUPKI STAŁE

Zapory drogowe stałe w wersji do przykręcania, do zabetonowania, demontowalne.

Więcej...

SŁUPKI PÓŁAUTOMATYCZNE

Słupki automatyczne to ruchome zabezpieczenia wjazdu na teren chroniony .

Estetyczne, nowoczesne, zapewniające większe bezpieczeństwo niż tradycyjne szlabany – słupki parkingowe to obecnie coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie. Bardzo dobrze komponują się praktycznie z każdym otoczeniem – niezależnie od tego, czy montowane są przy nowoczesnych biurowcach ze szkła i aluminium, czy na Starym Mieście o zabytkowej architekturze. Zapory parkingowe są też bardzo praktyczne, chociażby ze względu na swobodę ruchu pieszych, którzy nie muszą omijać pokaźnego szlabanu.

 

Zapory parkingowe dzielą się na stałe, półautomatyczne oraz automatyczne. Przy wyborze konkretnego typu słupków bierze się pod uwagę m.in. intensywność ruchu oraz potencjalne zagrożenia, na które może być narażone odgrodzone miejsce. W przypadku rzadko uczęszczanych wjazdów często wystarczające okazują się słupki parkingowe półautomatyczne z tzw. sprężyną gazową – uruchamiane za pomocą specjalnego kluczyka.

Słupki parkingowe automatyczne mogą być elektromechaniczne lub hydrauliczne. Pierwsze spełnią swoją funkcję przy niewielkim natężeniu ruchu. Drugie natomiast przeznaczone są do intensywnej eksploatacji. Różnią się średnicą, wysokością oraz szybkością działania. Wraz z sygnalizacją świetlną tworzą funkcjonalny system wjazdowy. Dodatkowe bezpieczeństwo mogą zapewniać naklejki antyrefleksyjne oraz diody LED w koronie.

Warto również zwrócić uwagę na sposób działania zapory w przypadku zaniku energii elektrycznej. Słupki elektromechaniczne mogą być wyposażone w specjalny hamulec, który uniemożliwia opuszczenie zapory w takim wypadku. Natomiast w niektórych słupkach hydraulicznych użytkownik może wybrać sposób, w jaki urządzenie zareaguje na brak zasilania – czy pozostawi zaporę zamkniętą, czy otwartą.

W obecnych czasach coraz częściej stosowane są zapory parkingowe posiadające certyfikaty antyterrorystyczne. Wyjątkowo nowoczesne, funkcjonalne i niezwykle wytrzymałe, trafiają w aktualne potrzeby ludności oraz instytucji. Jak wykazały testy, te mocne i odporne słupki parkingowe mogą wytrzymać uderzenie rozpędzonej ciężarówki, po czym dalej działać bez zarzutu. Awaryjne zamykanie zapory przy użyciu jednego przycisku podnosi słupki w ciągu 1,5 sekundy. Pozwala to na natychmiastowe zamknięcie zagrożonej strefy i zapewnienie bezpieczeństwa przebywającym w niej osobom.

Oczywiście dostępne są też rozwiązania budżetowe – praktyczne w strefach małego ruchu i niskiego ryzyka ataku. Dobór zapory zależy od potrzeb danego miejsca – warto w tym względzie skorzystać ze wsparcia doświadczonego specjalisty dysponującego wiedzą o dostępnych technologiach.

Słupki parkingowe świetnie wpisują się w krajobraz współczesnego budownictwa. Malowane lub wykonane ze stali nierdzewnej, wyglądają estetycznie i nowocześnie. Jednak ich nadrzędnym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz sprawnego funkcjonowania wjazdów i wyjazdów, z czym radzą sobie bez zarzutu.