Donice jako antyterrorystyczne zapory we Włoszech w centrum Rzymu

Elementy architektury przygotowane na ataki antyterrorystyczne stają się podstawowymi elementami w miejskiej przestrzeni.
Zamach min w Barcelonie sprawił iż coraz więcej miast stara się zadbać o bezpieczeństwo ich mieszkańców i turystów w nich się znajdujących np w Barcelonie na deptaku pojawiły się nowe bariery ochronne w miejscach w których zawsze jest dużo ludzi – na zatłoczonych ulicach i deptakach.
W Rzymie i Mediolanie postawiono betonowe zapory a we Florencji Urząd Miasta jako zabezpieczenie antyterrorystyczne wybrał potężne i ciężki donice jako połączenie eestetyki i bezpieczeństwa.

W Rzymie i Mediolanie ustawiono przede wszystkim cementowe bariery. We Florencji władze wybrały zabezpieczenie antyterrorystyczne w postaci wielkich, ciężkich donic z roślinami, uznając je za bardziej estetyczne.
Donice zostały postawione na placu na Kwirynale w Wiecznym Mieście, gdzie znajduje się siedziba prezydenta Włoch oraz w pobliżu gmachu Trybunału Konstytucyjnego.
Doniczki w przyszłości zabezpieczą też popularną ulicę handlową via del Corso przeznaczoną dla pieszych a także na Piazza del Popolo, gdzie się ta cześć piesza kończy.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo podobne rozwiązania np. okrągłe donice antyterrorystyczne RHINOGUARD LARGE GIOVE PLANERS